Obilniny

Obilniny  Druhy obilnin

   

  Pšenice ozimá

    Vlastnosti  

  Název

  Jakost

  Charakteristika

  Ke stažení

  RGT Depot A Novinka z německého šlechtění RAGT. Jedná se o klasový, silně kompenzační typ odrůdy, s vysokým počtem zrn v klase a vysokou HTZ. Velmi vysoký výnos, tolerance přísušku a nepříznivým podmínkám, velmi dobrá mrazuvzdornost a odolnost poléhání z něj dělají nadějnou novinku pro český trh.  

  RGT Reform

  A

  Pro RGT REFORM je charakteristický vysoký výnos, stabilní A kvalita, velmi dobrá odolnost poléhání a mrazuvzdornost.
  Má vynikající zdravotní stav od metání až po dozrávání; díky výborné odolnosti fuzáriím lze vysévat po kukuřicích na zrno. Mimořádně cennou vlastností je špičková výkonnost i při pozdním setí.
  Kombinace všech těchto vlastností udělala z RGT Reforma pšenici, která je dlouhodobou jedničkou nejen v ČR, ale i v Německu.

   
  RGT Ponticus E Německá pšenice s vynikající jakostí E a odolností poléhání. Velmi dobrá mrazuvzdornost a odolnost suchu. Nejmnoženější pšenice v SRN v sortimentu E odrůd 2017, 2018 i 2019! Čtvrtá nejpěstovanější v ČR 2019!  
  Viriato A Raná, krátká, osinatá odrůda, která poskytuje velmi vysoké výnosy ve všech výrobních oblastech. Velmi dobře si dokáže poradit se suššími podmínkami a přísušky, vynikajících výnosů ale dosahuje i při intenzivním pěstování v nejúrodnějších oblastech. Druhá nejpěstovanější pšenice v ČR!  
  RGT Aktion A Polopozdní pšenice ze šlechtění německého RAGT přináší výborný výnos při vynikající potravinářské kvalitě A, odolnost proti stéblolamu (gen Pch1), plodomorce a rzím.  
  RGT Sacramento B/C Osinatá odrůda s jakostí B, pouze v objemu pečiva je hodnocena jako C pšenice. Rostliny jsou krátké s vysokou odolností k poléhání. Velmi vysoký výnos tvoří hustotou porostu. Dosažení potravinářské kvality lze dosáhnout vyšší úrovní N výživy. V Mezinárod  
  RGT Cesario B RGT Cesario je B pšenice s nejvyšším výnosem v raném sortimentu. Díky vynikajícímu zdravotnímu stavu dosahovala v registracích špičkových výsledků zejména v neošetřené variantě. Rostliny jsou nízké, s velmi dobrou odolností poléhání a silně nadprůměrno  
  RGT Premiant E Elitní pšenice s mimořádným rodokmenem. Vysoká objemovka a stabilní pádovka. Nejvyšší mrazuvzdornost v sortimentu.  
  RGT Rebell A Polopozdní odrůda na krátkém stéble s vynikající odolností poléhání. Kompenzační typ pšenice s vynikající jarní regenerací, vysokým a stabilním pádovým číslem. Odolnost chorobám pat stébel - gen odolnosti vůči stéblolamu.  
  Bodyček A NEJRANĚJŠÍ odrůda mezi ozimými pšenicemi v ČR - výborná předplodina pro řepku. Stabilní výnosy i kvalita ve všech výkupních parametrech E až A, plastická odrůda s vynikající mrazuvzdorností.  
  Matchball A Intenzivní odrůda klasového typu. Výnosový potenciál pro rekordní sklizně, odrůda polopozdní až pozdní, krátká, odnoživá, velmi dobré přezimování, vysoké a stabilní číslo poklesu.  
  Golem A Polopozdní, klasová, velmi výnosná odrůda s velmi dobrým přezimováním. Výborná a stabilní potravinářská jakost ve všech parametrech. Vynikající zdravotní stav listu, velmi dobrá tolerance k jarním přísuškům.  
  Grizzly C Polopozdní odrůda se špičkovým výnosem, vysoká energetická hodnota zrna (geneticky nižší obsah NL a sediment), vysoký obsah škrobu. Velmi dobrý zdravotní stav.  
  Nelson E Poloraná odrůda s výbornou mrazuvzdorností. Výborná a stabilní potravinářská jakost, zejména v čísle poklesu. Jistota výnosu ve všech oblastech pěstování, vhodná zejména na sušší stanoviště a těžké půdy. Velmi vhodná po obilní předplodině.  

   

  Pšenice jarní

    Vlastnosti  

  Název

  Typ

  Charakteristika

  Ke stažení

  Sensas   Poloraná, osinatá odrůda nižšího vzrůstu s velmi vysokou potravinářskou kvalitou. Velmi dobrá odolnost proti poléhání. Vykazuje i dobrou odolnost proti všem významným listovým chorobám. Střední až vysoký výnos s vysokou HTZ.  
  Doubleshot   Polopozdní jarní pšenice vhodná do všech výrobních oblastí. Předností je pekařská kvalita E. Rostliny jsou vyšší s dobrou odolností vůči poléhání. Zdravotní stav listu a klasu je velmi dobrý. Rostliny mají rychlý jarní start.  

   

  Ječmen ozimý

    Vlastnosti  

  Název

  Typ

  Charakteristika

  Ke stažení

  Newton dvouřadý Novinka z německé šlechtění, nově registrovaná v SRN. Vysoká mrazuvzdornost a vynikající zdravotní stav, dobrá adaptace na suché podmínky. Jako jediná dvouřadá odrůda je v Německu registrována s výnosem 8/8 b.  
  Torpedo dvouřadý Dvouřadá, středně raná německá odrůda, která má českou registraci. Velmi vysoký výnos v ošetřené a vysoký výnos v neošetřené variantě.  
  Sonnengold šestiřadý Zdravý a stabilně výkonný ječmen s velmi vysokým výnosem. Velmi dobrá odolnost poléhání a velmi dobrý zdravotní stav vč. rezistence proti viru žluté zakrslosti. Vysoký počet zrn a HTZ. Vynikající mrazuvzdornost.  
  Sandra dvouřadý Velmi výnosný raný ječmen na úrovni víceřadých. Vysoký podíl předního zrna s extrémně vysokou HTZ (60 g) a výborným zdravotním stavem. Vysoká odolnost poléhání.  
  Anja šestiřadý Polopozdní, šestiřadý, vysoce výnosný ječmen. Výnos tvořen produktivním klasem. Velmi dobrý zdravotní stav, výborná mrazuvzdornost, dobrá odolnost poléhání. Vysoká odolnost lámavosti stébla.  
   
   

  Společnost VP AGRO je orientována na vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Úzce spolupracuje s významnými vědeckými a odbornými pracovišti u nás i v zahraničí.

  Kontaktujte nás

  VP AGRO, spol. s r.o.
  Na Hlavní silnici 196,
  Kněževes, 252 68

  tel:. +420-220 950 093
  e-mail: obchod@vpagro.cz
  Zpracování osobních údajů