Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Obilniny

Obilniny

Pšenice ozimá

  Vlastnosti  

Název

Jakost

Charakteristika

Ke stažení

RGT Reform A Díky unikátní kombinaci vlastností je RGT Reform jednou z nejuspěšnějších pšenic nejen v ČR. Charakteristický je vysoký výnos, stabilní A kvalita, dobrá odolnost poléhání a mrazuvzdornost. Díky výborné odolnosti fuzáriím lze vysévat po kukuřici na zrno. Mimořádně cennou vlastností je špičková výkonnost i při pozdním setí.  
RGT Ponticus E RGT Ponticus je ikonou mezi moderními elitními pšenicemi. Za mimořádným rozšířením stojí vysoký výnos, vysoká odolnost k poléhání, mrazuvzdornost a vynikající E kvalita se stabilní pádovkou a velmi vysokým obsahem NL.  
Viriato A Raná, krátká, nejprodávanější osinatá odrůda, která poskytuje velmi vysoké výnosy ve všech výrobních oblastech. Velmi dobře si dokáže poradit se suššími podmínkami a přísušky, vynikajících výnosů ale dosahuje i při intenzivním pěstování v nejúrodnějších oblastech.  
RGT REVOLVER C

Polopozdní velmi výkonná krmná odrůda. Jedním z rodičů je RGT Reform. Kromě skvělého výnosu vyniká dobrou mrazuvzdorností, exkluzivním zdravotním stavem a stabilitou pádového čísla.

 
RGT Sacramento B/C Osinatá odrůda s jakostí B, pouze v objemu pečiva je hodnocena jako C pšenice. Rostliny jsou krátké s vysokou odolností k poléhání. Velmi vysoký výnos tvoří hustotou porostu. Dosažení potravinářské kvality lze dosáhnout vyšší úrovní N výživy. Lze zasít i později.  
RGT RITTER A RGT Ritter je polopozdní až pozdní klasová A pšenice s krásným plným zrnem a se stabilní pádovkou. Od většiny ostatních odrůd se liší špičkovým zdravotním stavem. Během předchozích dvou let prokázal na pokusných lokalitách svoji nadstandardní odolnost poléhání a na mnoha místech byl nejvýnosnější odrůdou. RGT Ritter se řadí mezi spolehlivé a bezproblémové odrůdy.  
RGT Borsalino A RGT Borsalino je velmi raná osinatá pšenice s vynikajícím výnosem a vysokým obsahem NL. Rostliny jsou nižší, mrazuvzdorné a vysoce odolné poléhání. Z výsledků poloprovozních pokusů prováděných po celé ČR můžeme potvrdit, že výborně zvládá i pozdnější výsevy.  
RGT Depot A Klasový, silně kompenzační typ s vysokým počtem zrn v klase a vysokou HTZ. Právě tím je unikátní a takových pšenic je na trhu málo. Velmi vysoký výnos, tolerance přísušku a nepříznivým podmínkám, velmi dobrá mrazuvzdornost a odolnost poléhání z něj dělají spolehlivou odrůdu pro ČR.  
Bodyček A NEJRANĚJŠÍ odrůda mezi ozimými pšenicemi v ČR - výborná předplodina pro řepku. Stabilní výnosy i kvalita ve všech výkupních parametrech E až A, plastická odrůda s vynikající mrazuvzdorností.  
RGT TELEMARK E/A Velmi raná odrůda s českou registrací. Nadprůměrně hodnocený zdravotní stav klasu, kterému odpovídá i velmi nízká kumulace DON v zrnu. Rostliny jsou nepoléhavé, s bezproblémovým přezimováním. Kromě objemu pečiva všechny parametry splňují kvalitu E. Dosahuje velmi vysoké OH.   
RGT Venezio A RGT Venezio je poloraná osinatá pšenice. Pochází z křížení odrůd RGT Sacramento a Nirvana. Vyniká vysokou HTZ a výbornou pekařskou kvalitou A - zejména má vysokou OH a vysoký obsah NL. Vysoce oceňována je odolnost rzi pšeničné a plevové.  
RGT Specialist B/C Nadstandardně výnosnou odrůdou je RGT Specialist. Velmi dobře je hodnocen ve zdravotním stavu: rez pšeničná i plevová, fuzária a padlí, braničnatka plevová. RGT Specialist má gen odolnosti stéblolamu PCH1, lze ho proto úspěšně pěstovat po pšenici. A díky velmi dobré odolnosti fuzáriím po kukuřici.  
RGT Cayenne A Novinka z německého šlechtění RAGT pro sezonu 2024/2025. Moderní pojetí špičkové potravinářské pšenice. Sledujte ji s námi v pokusech VP AGRO.  

Pšenice jarní

  Vlastnosti  

Název

Typ

Charakteristika

Ke stažení

Sensas   Poloraná, osinatá odrůda nižšího vzrůstu s velmi vysokou potravinářskou kvalitou. Velmi dobrá odolnost proti poléhání. Vykazuje i dobrou odolnost proti všem významným listovým chorobám. Střední až vysoký výnos s vysokou HTZ.  
Doubleshot   Polopozdní jarní pšenice vhodná do všech výrobních oblastí. Předností je pekařská kvalita E. Rostliny jsou vyšší s dobrou odolností vůči poléhání. Zdravotní stav listu a klasu je velmi dobrý. Rostliny mají rychlý jarní start.  

 

Ječmen ozimý

  Vlastnosti  

Název

Typ

Charakteristika

Ke stažení

SANDRA

 

dvouřadý Dvouřadý ječmen Sandra je fenoménem ve své skupině. Těší se neuvěřitelné oblibě, protože i po 13 letech od registrace je v Německu i u nás jedním z nejpěstovanějších dvouřadých ječmenů. Ranost, nepoléhavost, spolehlivý a vysoký výnos zrna, vysoká HTZ (54 g) a bezkonkurenčně vysoký podíl předního zrna (96 %) jsou základními důvody tak stálé popularity. Výborných výsledků Sandra dosahuje i na písčitých půdách.  

Bordeaux

 

dvouřadý Bordeaux je novinka v dvouřadém sortimentu, která vyniká velmi vysokým výnosem a vysokou adaptabilitou na podmínky pěstování. Pro Bordeaux je charakteristický rychlý a vitální vývoj a schopnost hodně odnožovat. Rostliny jsou krátké a nepoléhavé, při výjimečném použití morforegulátoru je nutná snížená dávka. Jedná se o univerzální odrůdu vhodnou na všechna stanoviště, lze pětovat i v ekologickém režimu. Na našich polních dnech ji nepřehlédnete díky purpurové barvě pluch.  

MELIA

šestiřadý Melia je robustní, vysoce výnosná odrůda, která se vyznačuje jedinečnou kombinací ranosti, vynikající zimovzdornosti a velmi vysoké a stabilní úrovně výnosu. Má také vyvážené spektrum odolností vůči nejdůležitějším chorobám ječmene. Za zmínku stojí vysoká odolnost k ramularii a rychnosporiové skvrnitosti, stejně jako nadprůměrná odolnost k napadení padlím. Je rezistentní k napadení virem žluté mozaiky ječmene. Od ostatních šestiřadých ozimých ječmenů se liší vyšší HTZ a výtěžností předního zrna. Dobře snáší sucho  
ANJA šestiřadý Šestiřadý ječmen Anja nabízí špičkový výnos podpořený nejlepšími agrotechnickými vlastnostmi, jako je vynikající přezimování, vysoká odolnost poléhání a nízká lámavost klasu. Unikátní je i zdravotní stav, zejména vysoká odolnost vůči padlí, rhynchosporiové skvrnitosti a nově se vyskytující ramularii. Anja je klasifikována jako rezistentní k virové mozaice ječmene (BaYMV).  
 
 
Dokument
Katalog VP AGRO obilniny 2024
Vydáno: 22.5.2024 13:28:07
Stáhnout
5.5 MB
Katalog VP AGRO - podzim včetně meziplodin 2024
Vydáno: 22.5.2024 13:29:55
Stáhnout
9 MB

Společnost VP AGRO je orientována na vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Úzce spolupracuje s významnými vědeckými a odbornými pracovišti u nás i v zahraničí.

Kontaktujte nás

VP AGRO, spol. s r.o.
Na Hlavní silnici 196,
Kněževes, 252 68

tel:. +420-220 950 093
e-mail: obchod@vpagro.cz
Zpracování osobních údajů
Nastavení sledování Cookies