Nabídka jařin se rozrůstá o zajímavé odrůdy

Společnost VP AGRO je etablovaná v nabídce ozimých obilnin, ale na trhu je i s nabídkou řady kvalitních jařin. V nabídce figuruje osinatá pšenice Sensas, bezosinatá pšenice RGT Doubleshot, krmné ječmeny Aligator a Olympic, nové jarní tritikale Alambic nebo letní GPS tritikale Team PZO. Zcela nově se letos v nabídce objevuje sója luštinatá, v českých podmínkách otestovaná odrůda RGT Stumpa.

06.02.2018Marcela ShejbalováRozšiřují nabídku i poradenský servis

Společnost VP AGRO, spol. s r. o., vznikla v roce 1991. Od té doby se stala nepřehlédnutelnou firmou zejména v oblasti distribuce osiv polních plodin, se kterou souvisí poradenský servis zemědělcům logicky navazující na vlastní pokusnickou činnost. Firma nejen obměňuje a rozšiřuje sortiment již
zmíněných osiv, ale také v rámci České republiky posiluje poradenský servis. Kolekci nadějných i ověřených odrůd obilnin a olejnin představili zástupci firmy VP AGRO v rámci Západočeské zemědělské konference v Plzni.

06.02.2018Barbora VenclováVýběr odrůd pro každého pěstitele

Portfolio odrůd pro nadcházející pěstitelskou sezónu je bohaté a je z čeho vybírat. Nabídka odrůd řepek VP AGRO se rozrostla o velmi zajímavý materiál ze společného šlechtění francouzské společnosti RAGT a světové jedničky ve šlechtění řepek firmy NPZ (Norddeutsche Pfl anzenzucht), hybridní odrůdu RGT Dozzen a nově registrovanou odrůdu Silver firmy Bayer.

02.03.2016Ing. Petr ShejbalBrázdí pole na západě Čech

Polní práce jsou v plném proudu. Za pár týdnů si každý agronom položí otázku: „ Jakou řepku vybrat a zasít na příští sezónu?“ Společnost VP AGRO, spol. s r. o., je předním distributorem osiv. Na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje několik velmi zajímavých odrůd ozimé řepky.

02.03.2016Ing. Karel Sýkora, Ph.D., Ing. Petr Shejbal, Ing. Marcela JirglováRescator získává mocné spojence

Nabídku řepek firmy VP AGRO spol. s r. o. pro novou sezónu 2015 nově doplňují tři velmi zajímavé a nadějné odrůdy. Prvními dvěma jsou v ČR nově registrované odrůdy - polotrpasličí hybrid RGT Bonzzai, nejvýkonnější liniová řepka posledních registrací Diego a nasazená jednička šlechtění RAGT, a to hybrid RGT Dozzen.

02.03.2016Ing. Petr ShejbalRescator, Bonanza - novinky v sortimentu řepek

V loňském roce jsme uvedli na trh novinku v sortimentu řepek, odrůdu Rescator. Tříleté výsledky Státních odrůdových zkoušek naznačovaly, že se jedná o mimořádně povedený materiál z domácího šlechtění, ale jak se již mnozí přesvědčili, nejobtížnější bývá tyto výsledky potvrdit i v dalších letech. Do dalšího roku vstupuje s nálepkou nejvýnosnější liniové odrůdy na českém trhu, která směle konkuruje nejlepším hybridům.

Příznivce hybridních odrůd chceme upozornit na čerstvě registrovanou odrůdu v ČR s názvem Bonanza. Tento hybrid pochází z dílny šlechtitelské společnosti RAGT/Serasem a úspěšně prochází registračním řízením napříč Evropou.

02.03.2016Ing. Petr ShejbalOsivo řepky s nadstandardní úpravou

Společnost VP AGRO přistoupila k inovaci v pěstebním procesu ekonomicky velmi lukrativní plodiny – ozimé řepky. Vzhledem k rostoucím investicím do výroby je vhodné neustále zvyšovat optimalizaci nákladů a využívat prostředky vložené do výroby tím nejefektivnějším způsobem. Tou částí procesu výroby, kterou může firma VP AGRO ovlivnit, je dodávka vysoce kvalitního, vyrovnaného osiva s co nejvyšší biologickou a semenářskou hodnotou. Osivo je na trhu pod označením ProfiSEED.

02.03.2016Ing. Petr Shejbal; Ing. Marcela JirglováNabídka kukuřic RAGT pro rok 2016

05.01.2016Ing. Luďka KernerováNa česká pole přichází XXXL tritikale

Firma VP AGRO již více než 4 roky přináší nové a pro české podmínky jedinečné informace o využívání ozimého žita na sklizeň nadzemní hmoty, která se následně senážuje nebo silážuje. Odrůdy Herakles nebo Helltop jsou již stálicemi na desítkách provozních ploch po celé České republice. Nyní přicházíme se senzačním tritikalem Balu PZO na sklizeň GPS.

06.08.2015Ing. Marcela JirglováKde hledat optimum ve využitelnosti živin z kukuřičných siláží

Nejčastěji diskutovaným tématem je jaký hybrid kukuřice zvolit pro určitou lokalitu. Vývoj kukuřice jak známo ovlivňuje mnoho faktorů. 

29.01.2015Ing. Patricie Kolářová