Halový polní den společností VP AGRO a RAGT podeváté

Společnost s působností po celé ČR je našim zemědělcům dobře známa, stejně jako řada oblíbených akcí, jež pravidelně pořádá. Velké popularitě se těší i halový polní den, který tato firma zorganizovala společně s RAGT Czech. V Branišovicích se 29. ledna 2019 sešli zájemci především z řad agronomů a výrobních specialistů zemědělských podniků, aby se dozvěděli o nabídce sortimentu
pro letošní sezónu i další zajímavé informace.

14.02.2019Petra Bártlová (Agrární Obzor 2/2019)Ochutnávka a pozvánka pro letošek

Zimní konference pořádaná společností VP AGRO, spol. s r. o., v Plzni nabídla vhled do sortimentu odrůd obilnin a olejnin této firmy. Nejen tomuto tématu věnovala konference pozornost. Přednáška orientovaná na současné problémy v ochraně řepky proti virovým a houbovým chorobám zaujala pozornost celého sálu podobně jako závěrečný příspěvek speciálního hosta horolezce Radka Jaroše. Ne náhodou byl nazván Ze Sněžky na Everest. Jméno Sněžka dostala do vínku nová odrůda ozimé řepky, kterou firma VP Agro zastupuje. Everest symbolizuje úspěch Radka Jaroše, který se stal 15. horolezcem na světě a prvním Čechem, jenž vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku.

11.02.2019Barbora Venclová (Zemědělec 7/2019)Nabídka jařin se zajímavě rozrůstá

Společnost VP AGRO je etablovaná v nabídce ozimých obilnin, ale na trh dodává i řadu kvalitních jařin. V nabídce figuruje osinatá pšenice Sensas, bezosinatá pšenice RGT Doubleshot, krmné ječmeny Aligator a Olympic, nové jarní tritikale Alambic nebo letní GPS tritikale Team PZO. Zcela nově se letos v sortimentu objevuje sója luštinatá, v českých podmínkách otestovaná odrůda RGT Stumpa.

11.02.2019Ing. Marcela Shejbalová (Zemědělec 05/2019)Stimulace a zvýšení odolnosti cukrovky aminokyselinami

V sortimentu přípravků firmy VP AGRO máme několik formulací stimulátoru obsahujícího čisté aminokyseliny, které se výborně osvědčily při pěstování cukrové řepy. Jedná se o stimulátory AGRO-SORB.

16.01.2019RNDr. Aleš Kuthan, CSc.Jak lze řešit problém verticiliového vadnutí slunečnice ?

Řešení těchto problémů mohou poskytnout biologické pesticidy nebo hnojiva s biologickou složkou, která obsahují aktivní druh půdních hub Trichoderma spp.

16.01.2019RNDr. Aleš Kuthan, CSc.Viriato - jednoduše geniální!

Několikaleté výborné výnosy u pěstitelů, podpořené stabilní potravinářskou kvalitou a výbornou odolností vůči poléhání jsou hlavním důvodem toho, že odrůda Viriato je aktuálně nejrozšířenější osinatou pšenicí v České republice. I přes každoročně vzrůstající výrobu osiva je Viriato jednou z prvních vyprodaných velkých odrůd. 

23.08.2018Ing. Pavel Stehlík (Farmář 8/2017)Výsledky odrůdového pokusu v Přešticích

Ve středu 25. 7. jsme sklidili i pokus v Přešticích, a tak už teď mohu říci pořadí TOP 5:
1. RGT Ponticus (E)
2. RGT Sacramento (B/C)
3. Viriato (A)
4. RGT Rebell (A)
5. RGT Reform (A)

23.08.2018Ing. Karel Sýkora, Ph.D. (Zemědělec 33/2018)Obilniny pro všechny směry využití

Společnost VP AGRO, spol. s r. o., ve svém zastoupení disponuje kolekcí pečlivě vybraných odrůd. Mezi novinky letošního roku patří ozimá pšenice RGT Cesario, ozimý ječmen Sonnengold, ozimé tritikale Cedrico a Tender PZO, ale také jarní tritikale Alambic a jarní ječmen Aligator.

23.08.2018Barbora Venclová (Zemědělec 32/2018)RGT Reform - evropský Bestseller!

Pšenice ozimá RGT Reform zaznamenala unikátní nárůst množitelských ploch. V sousedním Německu je od roku 2015 nejmnoženější pšenicí a množitelské plochy v letošním roce překonaly plochu 8.000 ha. Takový úspěch zatím nedosáhla žádná odrůda. I v České republice je RGT Reform podle množitelských ploch jedničkou.

23.08.2018Ing. Pavel Stehlík (Agrární obzor 8/2017)25. Velký polní den v Branišovicích

Na předváděcí ploše byl za účasti zástupců osivářských firem připraven odborný výklad k jednotlivým
odrůdám. Návštěvníci byli předem od pořadatelů akce varováni, aby si dávali pozor na své mobilní telefony – půda byla kvůli suchu totiž tak rozpraskaná, že kdyby náhodou někomu vypadl mobil do četných škvír v poli, už by se stěží dal vytáhnout zpátky.

11.07.2018Ing. Petr Hynek (Agrární Obzor 7/2018)
           Strana : 1 / 2 >